O kancelarii
Paweł Szczepańczyk
Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, broniąc tam pracę magisterską z zakresu prawa bankowego.
Ukończyłem aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach i złożyłem egzamin radcowski. Dążąc do ciągłego rozwoju z wynikiem pozytywnym zakończyłem pierwszy etap egzaminu na doradcę podatkowego, byłem prelegentem wielu szkoleń z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa pracy, od wielu lat reprezentuje klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Posługuję się biegle językiem angielskim.
Prywatnie miłośnik podróży, fitnessu, longboardu i malarstwa Caseya Baugh.
Wynagrodzenie godzinowe
Znajduje zastosowanie w przypadku, gdy nie jest zawierana z klientem stała umowa na obsługę prawną. W tym modelu wynagrodzenia klient rozlicza się z Kancelarią na podstawie iloczynu poświęconego czasu i określonej stawki godzinowej.
Wynagrodzenie success fee
Wynagrodzenie za osiągnięcie konkretnego celu. Stanowi określony procent od wartości przedmiotu sprawy. Stosowany głównie w przypadku niektórych spraw szczególnie skomplikowanych oraz w sprawach odszkodowawczych. Wypłacane jednie w sytuacji, gdy sprawa zakończy się pomyślnie dla Klienta.
Wynagrodzenie ryczałtowe
Współpraca oparta na stałej umowie o obsługę prawną. Ryczałt obejmuje wynagrodzenie za bieżącą obsługę działalności gospodarczej przedsiębiorcy.
Wynagrodzenie spory sądowe
Z tytułu zastępstwa procesowego wynagrodzenie ustalane jest w oparciu o rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu.